İl Müdürümüzün Yaşlılar Haftası Mesajı

18 – 24 Mart
Yaşlılar Haftası
Bilindiği üzere tüm dünyada her yıl 18–24 Mart tarihleri arası “ Dünya Yaşlılar Haftası” olarak kutlanmaktadır. Yaşlıların toplumdaki yeri ve önemini bir kere daha hatırlayarak, onları sadece yılın bir günü veya bir haftası değil, onların toplumumuza sağladıkları katkılarla her zaman hatırlanmaları gerektiğinin daha önemle vurgulanması için ilan edilen önemli bir haftadır.
Hepimizin ortak paydası insan olmaktır ve bir gün hepimiz yaşlanacağız. Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir.
İnsanın insana ve özellikle yaşlı olanlara yönelik şefkat ve dayanışma gayreti, karşılıksız ve sevgi-saygıyla olmalıdır. Yaşlı insanlarımıza gösterdiğimiz sevgi-saygı-hoşgörü onlara olan minnet borcumuzdur.
Bu bağlamda İl Müdürlüğümüze bağlı Zübeyde Hanım ve Çorlu Huzurevlerimizce “Dünya Yaşlılar Haftası” nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenmekte olup, etkinlikler kapsamında yaşlılarımızın el emeği göz nuruyla yapmış oldukları ürünler el sanatları sergisinde sergilenmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta huzurevi sakinlerimiz olmak üzere tüm büyüklerimizin “ Yaşlılar Haftasını” kutluyor, yaşama sevinçlerinin artarak huzurlu ve sağlıklı bir şekilde devam etmesini diliyor, saygılar sunuyorum.
 
                                                         Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü
                                                                          Hasan YILMAZ